Την Πατραϊκή Χαρτοποιία με την επωνυμία Elite επισκέφθηκαν σήμερα οι μαθητές των μικρών τάξεων Α΄, Β΄ και Γ΄ Δημοτικού συνοδευόμενοι από τους δασκάλους τους κ.κ.Χρηστομόγλου΄Αννα,Σταθοπούλου Φωτεινή,Δάρμα Αθηνά,Γεωργούλια Φωτεινή, Σωτηροπούλου Ελένη,Πάσχου Αγγελική,Κωτσινή Γιώργο και Ορφανίδη Νίκο.
Οι μαθητές μας παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον τις πληροφορίες που μας έδωσαν οι άνθρωποι που μας ξενάγησαν με ευγένεια στον χώρο τους.Έμαθαν πολλά πράγματα για την « ιστορία του χαρτιού»,πήραν απαντήσεις στις απορίες τους και εντυπωσιάστηκαν από τον τρόπο παρασκευής και συσκευασίας του χαρτιού.
Η Πατραϊκή Χαρτοποιία με την επωνυμία Elite που έχει την έδρα της στην περιοχή Ιτιές της Πάτρας παράγει χαρτί υγείας, χαρτί κουζίνας, χαρτοπετσέτες και τραπεζομάντιλα μιας χρήσης.