Το σχολείο μας αποδέχτηκε και φέτος το challenge – πρόσκληση του Προγράμματος ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ, ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ-PLAY UNIFIED, LEARN UNIFIED των SPESCIAL OLYMPICS . Οι μαθητές των ΣΤ και Δ τάξεων μαζί με την εικαστικό μας ,κ. Πλίατσικα Ιωάννα, δημιούργησαν πανό για την ελληνική συμμετοχή στους αγώνες Special Olympics World Games Berlin 2023 που θα γίνουν στο Βερολίνο σε λίγες ημέρες και θα συμμετέχουν αθλητές από όλο τον κόσμο.
Έχουμε την τύχη να συμμετέχει ως επικεφαλής προπονήτρια στο άθλημα της κολύμβησης στους αγώνες αυτούς ,η γυμνάστρια του σχολείου μας, Νικολετα Παστου, μια εκπαιδευτικός που έχει υψηλό το αίσθημα του εθελοντισμού και της προσφοράς μέσα και από σχετικές δράσεις και το μεταλαμπαδεύει με το παράδειγμά της στους μαθητές μας.
Συγχαρητήρια σε όλους!!!
Οι θερμότερες ευχές μας για καλή επιτυχία στην ελληνική αποστολή!!