Σήμερα, ο Δήμαρχος της πόλης μας, κ. Πελετίδης , με τον Αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Πετρόπουλο, επισκέφτηκαν το σχολείο μας, μετά από γράμμα που είχαν αποστείλει οι μαθητές της Δ τάξης μαζί με τις δασκάλες τους  κ.Φωτεινή Σταθοπούλου και κ. Ευθυμία Χριστοδουλοπούλου.

Ο Δήμαρχος ενημερώθηκε από τα παιδιά για τα αιτήματά τους και συζήτησε μαζί τους για τα θέματα που τα απασχολούν.
Τα παιδιά έδωσαν στον Δήμαρχο δύο βιβλία που είχαν ετοιμάσει με θέμα «Το σχολείο που ονειρευόμαστε» και «Με αφορμή την Αποκριά και ένα ποίημα του Μ. Σαχτούρη», και φιλοτεχνήσει με ζωγραφιές τους, τα οποία τα αποδέχτηκε και θα τα μελετήσει με μεγάλη του χαρά.
Ευχαριστούμε τον κ. Πελετίδη, για την άμεση ανταπόκριση του και την ευαισθησία που πάντα επιδεικνύει σε ότι έχει σχέση με τα παιδιά, και σύμφωνα με τον ίδιο πάντα παίρνει δύναμη και χαρά όταν συναντιέται με μαθητές και το επιδιώκει συχνά όσο βαρύ και να είναι το πρόγραμμά του!