Επιμορφωτική ενδοσχολική δράση για τη διαχείριση του θυμού και των συγκρούσεων από την κ. Ε. Κυρίτση του Κέντρου Πρόληψης Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας «Κ α λ λ ί π ο λ ι ς».
Οι εκπαιδευτικοι του σχολείου μας ενημερώθηκαν στο πλαίσο του Προγράμματος «ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΥΝΑΜΩΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ» ,το οποίο ήδη εφαρμόζεται από την Β και Ε τάξη.
Το υλικό του προγράμματος θα χρησιμοποιήσουν όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας με τους μαθητές τους ως ένα χρήσιμο εργαλείο για την διαχέιριση συγκρούσεων , κάτι το οποίο είναι απαραίτητο ιδιάιτερα την δύσκολη επόχη που ζει όλη η σχολική κοινότητα αλλά και ο κόσμος γύρω μας.
Ευχαριστούμε την κ, Κυρίτση για την πολύτιμη βοήθεια και την συνεργασία της όλο αυτό το διάστημα και την κ. Τσίγκα για την διοργάνωση της επιμόρφωσής.