Αγαπητοί γονείς, τα σχολεία ανοίγουν πάλι τη Δευτέρα 1 Ιουνίου.
‘Όποιοι γονείς έχουν μαθητές ή άτομα που διαμένουν μαζί τους με προβλήματα υγείας και δεν θα επιστρέψουν σχολείο θα πρέπει να προσκομίσουν την ανάλογη υπεύθυνη δήλωση στο σχολείο από την Παρασκευή 29/5/2020 έως και την Τρίτη 2/6/2020.
Το σχολείο έχει λάβει όλα τα απαραίτητα υγειονομικά μέτρα για την ασφαλή επιστροφή και παραμονή των μαθητών στο χώρο του. Οι μαθητές θα χωριστούν σε υποτμήματα ανά μέρα από 8 έως 10 το πολύ σε κάθε ένα από αυτά.
Την Παρασκευή θα σταλεί στα μειλ σας σε ποιο υποτμήμα θα είναι το κάθε παιδί , το όποιο τμήμα θα λειτουργεί μέρα παρά μέρα.
Αναλυτικές οδηγίες άλλα και κατάλογος μαθητών ανά τμήμα και μέρα θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα του σχολείου. Παρακαλείστε να ενημερώνεστε τακτικά.